K. Rovanpera dominavimą WRC tęsiasi pratęsė su pergale Estijos ralyje

K. Rovanpera dominavimą WRC tęsiasi pratęsė su pergale Estijos ralyje Jaanus Ree / Red Bull Content Pool

„Toyota“ lenktynininkas K. Rovanpera dominavimą WRC tęsiasi pratęsė su pergale Estijos ralyje. Suomis antrus metus iš eilės triumfavo šioje trasoje ir čempionate artimiausią varžovą dabar lenkia net 83 taškais.

Šį savaitgalį vykusiame ralyje K. Rovanpera antroje vietoje likusį komandos draugą Elfyną Evansą aplenkė minute. O trečioje vietoje liko vietos herojus, „Hyundai“ sportininkas, Ottas Tanakas.

Nors paskutiniame dienos greičio ruože nebuvo jokios prasmės važiuoti maksimaliai greitai, K. Rovanpera užfiksavo geriausią rezultatą, E. Evansą pranokęs 22,5 sek. Taip suomis iškovojo dar 5 papildomus taškus.

Ketvirtadienį vakare, po pirmojo greičio ruožo, ralyje pirmavo „M-Sport“ atstovas Craigas Breenas. Bet sportininkas kitą dieną patyrė avariją ir pasitraukė iš tolimesnės kovos. Tad dėl pirmos vietos liko kovoti tik „Toyota“ sportininkai K. Rovanpera ir E. Evansas.

Minėtasis E. Evansas kurį laiką pirmavo, bet po nesėkmingo pasirodymo paskutiniame penktadienio greičio ruože, lyderio poziciją prarado komandos draugui K. Rovanperai, kuris, atsidūręs priekyje, tik didino persvarą prieš varžovus ir nesunkiai nugalėjo šį savaitgalį surengtame Estijos ralyje.

Kaip jau tapo įprasta, ralis be įvairių problemų neparėjo O. Tanakui. Turėjęs techninių problemų, estas taip pat buvo nubaustas už taisyklių pažeidimą zonoje, kurioje buvo privaloma naudoti tik elektra varomą variklį. Galų gale nesugebėjęs greičiu prilygti „Toyota“ sportininkams, O. Tanakas savo namų ralį baigė trečias.

Greičio šiame ralyje stokojo ir kitas „Hyundai“ komandos atstovas Thierry Neuville‘is. Nuo nugalėtojo atsilikęs beveik  4 min., belgas liko ketvirtoje vietoje.

Estijos ralį iš ketvirto bandymo pavyko užbaigti „Toyota“ sportininkui Takamoto Katsuta, kuris finišavo penktas. Tiesa, sportininkas jau apšilime pateko į avariją ir tik po puikiai atlikto mechanikų darbo startavo Estijos ralyje.

Rezultatai