K. Rovanpera tapo jauniausiu čempionu WRC istorijoje

K. Rovanpera tapo jauniausiu čempionu WRC istorijoje Jaanus Ree/Red Bull Content Pool

„Toyota“ K. Rovanpera triumfavo Naujosios Zelandijos ralye ir tapo tapo jauniausiu čempionu WRC istorijoje. 

22 metų suomiui pakako paskutiniame dienos greičio ruože finišuoti ketvirtoje vietoje, kad anksčiau laiko užsitikrintų čempiono titulą. Šeštą kartą šiemet ralyje nugalėjęs K. Rovanpera už savęs paliko į čempionatą sugrįžusį komandos draugą Sebastieną Ogier ir pagrindinį varžovą, „Hyundai“ lenktynininką Ottą Tanaką.

K. Rovanpera Naujosios Zelandijos ralio lyderiu tapo tik šeštadienį po to, kai iki tol ralyje pirmavęs O. Tanakas susidūrė su problemomis ir buvo nubaustas teisėjų, o komandos draugas Elfynas Evansas patyrė avariją.

Pakilęs į pirmą vietą K. Rovanpera dominavo lyjant lietui. Greičiu pranokęs visus dalyvius paskutiniame greičio ruože, suomis iškovojo pergalę Naujosios Zelandijos ralyje. K. Rovanpera 34,6 sek. pranoko antroje vietoje likusį komandos draugą S. Ogier ir 48,5 sek. trečioje vietoje finišavusį O. Tanaką.

Ketvirta, penkta ir šešta vietos atiteko taip pat „Hyundai“ automobiliais važiavusiems sportininkams. Ketvirtoje liko Thierry Neuville‘is, o Oliveris Solbergas ralį baigė penktas.

Vietinis herojus  Haydenas Paddonas triumfavo WRC2 klasėje, o bendroje rezultatų lentelėje sportininkas liko šeštoje vietoje.