Naujosios Zelandijos WRC ralyje lyderio poziciją užėmė K. Rovanpera

Naujosios Zelandijos WRC ralyje lyderio poziciją užėmė K. Rovanpera Jaanus Ree/Red Bull Content Pool

Naujosios Zelandijos WRC ralyje lyderio poziciją užėmė „Toyota“ Kalle Rovanpera. Suomis puse minutės aplenkė komandos draugą Sebastieną Ogier.

Ketvirtadienį ir penktadienį ralyje pirmavo „Hyundai“ atstovas Ottas Tanakas. Bet estas, kaip ir jo komandos draugas Thierry Neuville‘is, buvo net du kartus nubausti laiko baudomis už netinkamą hibridinės sistemos panaudojimą. O tai nutiko, kaip paaiškėjo, dėl komandos inžinierių klaidos.

Kurį laiką ralyje pirmavo „Toyota“ lenktynininkas Elfynas Evansas, bet britas patyrė avariją ir pasitraukė iš tolimesnės kovos. Toks pat likimas ištiko ir „M-Sport“ atstovą Gusą Greensmithą, kuris taip pat patyrė avariją, o jo komanda kol kas nėra tikra ar pavyks suremontuoti jo automobilį iki ralio Ispanijoje.

Pradėjus lyti, Naujosios Zelandijos ralyje ėmė dominuoti ir į pirmąją vietą pakilo čempionato lyderis K. Rovanpera. Suomiui idealiai užbaigti dieną sutrukdė tik „M-Sport“ lenktynininkas Craigas Breenas, užfiksavęs geriausią rezultatą paskutiniame dienos greičio ruože.

K. Rovanperai norint iškovoti čempiono titulą reikia 8 taškais daugiau nei O. Tanakas, kuris iš pirmos vietos nukrito į trečią ir nuo ralio lyderio atsilieka 46 sek.