Nuo šiol registratoriais galima naudotis, bet nesidalinti viešai

Nuo šiol registratoriais galima naudotis, bet nesidalinti viešai

Europos Sąjungoje šių metų gegužės mėnesį Europos Sąjungoje įsigaliojo Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas, kuris nutarė, kad nuo šiol registratoriais galima naudotis, bet nesidalinti viešai

Teigiama, kad šiuo metu ne tik svarbi asmens teisė į privatumą, bet ir pačių vairuotojų atviras deklaravimas, jog vaizdas yra įrašomas. Tai ypač liečia tolimųjų reisų vairuotojus, kurie itin dažnai naudoja vaizdo registratorius. Vis dėlto tai neapeina ir lengvųjų automobilių vairuotojų.

Pasak transporto ekspertų, svarbu žinoti, kad asmens duomenys yra ne tik žmogaus atvaizdas, vardas, kontaktinė informacija, tačiau taip pat ir automobilio numeriai.

Draudikai atskleidė, kad vairuotojai jokiu būdu negali viešinti vaizdo įrašų viešojoje erdvėje, kaip kad socialiniuose tinkluose. Šie duomenys turi būti prieinami tik policijai, draudikams ir jeigu yra važiuojama su vilkiku, tai jo savininkei kompanijai.

Taip pat yra rekomenduojama matomoje transporto priemonės vietoje pridėti perspėjantį lipduką, kuriame būtų nurodyta kontaktinė informacija ir perspėjama apie tai, jog vaizdas yra filmuojamas.

Transporto ekspertai pataria, kad net ir jaučiant spaudimą, po įvykio jokiu būdu nereikia ištrinti vaizdo medžiagos. Spaudimą jums kelenčiui vairuotojui, galite patikinti, kad šie duomenys bus naudojami tik pagal įstatymo tvarką tik incidento tyrimui.