Mėnesio tema: Kaip kovoti su stresu prieš laikant teorijos ar praktikos egzaminus?

Jaudulys lydi kiekvieną žmogų visą gyvenimą, todėl su juo būtina išmokti susigyventi.

Deja, tačiau vairavimo teorijos ar praktikos egzamino metu neretai daugelį aplanko nerimas. Įsivaizduojame pačius blogiausius scenarijus, kas tik gali nutikti egzamino metu. O tas jaudulys dar tik labiau sustiprėja, jei pasitaiko rimtas ir kiek niūrokas egzaminuotojas. Būdų kaip kovoti su stresu yra daugybė, tad primename kelis variantus, kurie padės numalšinti nerimą būsimiems vairuotojams.

Tai gali skambėti kaip savaime suprantamas dalykas, tačiau, deja, ne visi tinkamai pasiruošia egzaminui. Pirmiausia, gerai pailsėkite ir išsimiegokite. Tai gali skambėti kaip sudėtinga užduotis tiems, kuriuos kamuoja nemiga prieš svarbią dieną, tačiau pasistenkite. Nežaiskite naktį kompiuterinių žaidimų, o tuo labiau nešėlkite su draugais vakarą prieš egzaminą. Iš namų išvykite anksčiau, jog nereikėtų skubėti ir stresuoti, jog galite pavėluoti į egzaminą. Taip pat, nepamirškite pavalgyti, jog egzamino metu Jūsų neblaškytų gurgiantis pilvas.

Jei norite, jog kelyje būtų mažiau automobilių laikykite egzaminą ne piko metu. Tada, kai žmonės nevažiuoja iš darbo ar į darbą, taip pat venkite ir pietų meto. Jei turite pasirinkimą, pasirinkite laiką nuo 9:30 iki 12:00 arba nuo 14:00 iki 16:30, penktadieniais iki 15:30. Piko metu dažniau pasitaiko nesupratingų vairuotojų, kurie kartais gali išmušti Jus iš pusiausvyros.

Kai kurie prieš vairavimo egzaminą išgeria raminamųjų, jog truputi numalšintų nerimą. Tai nėra prastas sprendimas, tačiau, jokiu būdu nepersistenkite. Prieš gerdami raminamuosius patikrinkite ar jie Jūsų nemigdys ir nepaveiks Jūsų reakcijos. Geriausia, jei gersite raminamuosius tik kraštutiniu atveju, jei jau tikrai manote, kad nepavyks susivaldyti.

Dažnai egzaminuotojo nurodymai gali atrodyti klaidinantys arba net erzinantys. Tada galite jaustis nejaukiai ir išsigalvoti nebūtų dalykų. Pasistenkite pamiršti, kad šalia sėdi egzaminuotojas, kuris stebi Jūsų kiekvieną klaidą. Įsivaizduokite, jog tai tiesiog navigacija, kuri nurodo kelią kur Jūs norite važiuoti. Tikėtina, jog egzaminuotoją Jūs matote pirmą ir paskutinį kartą, tad tikrai nesvarbu kaip prieš jį pasirodysite.

Jūsų vairavimo instruktorius yra suinteresuotas, jog Jūs išlaikytumėte vairavimo egzaminą iš pirmo karto. Kuo daugiau jo vairavimo mokyklos mokinių išlaiko egzaminą iš pirmo karto, tuo geresnė mokyklos reputacija. Jeigu jaučiate, jog Jums silpniau sekasi parkavimas, informuokite instruktorių, komunikuokite su juo, ko Jūs nesuprantate ir kur jaučiate, kad stringate. Jei po vairavimo pamokų jaučiatės, kad Jums dar reikia praktikos, pasiimkite papildomų pamokų. Galite net pabandyti pasiimti pamoką ir pas Jūsų vairavimo instruktoriaus kolegą. Galbūt jo paaiškinimai Jums bus labiau suprantamesni.

Jaudulio nejusite tik tada, kai tinkamai pasiruošite egzaminui. Nepamirškite prieš laikant egzaminą pasivažinėti aplink Regitrą ir pasižiūrėkite, gal pastebėsite kokių įdomesnių ženklų ar sankryžų, kurias reikėtų pastudijuoti. Galite paprašyti savo vairavimo instruktoriaus, jog norėtumėte pavažinėti šalia Regitros.

Jei automobilis netyčia užgeso, neskubėkite, tai yra nekritinė klaida. Ramiai užveskite variklį ir kai jausitės užtikrintas tik tada spauskite greičio pedalą. Teorijos egzamino metu ramiai perskaitykite visą klausimą ir visus atsakymo variantus ir tik tuomet spauskite tinkamą variantą.

Na ir pabaigai.

Atminkite, jog jei iš pirmo karto ir nepavyko išlaikyti egzamino, tai tikrai nėra pasaulio pabaiga. Vadinasi, reikia daugiau praktikos ir egzaminą išlaikysite kitą kartą. Svarbiausia nepasiduokite, bandykite antrą, trečią ar ketvirtą kartą. Kuo mažesnes pertraukas darysite tarp egzamino laikymų, tuo bus lengviau išlaikyti. Taigi neleiskite, jog nerimas ir blogos mintys užvaldytų Jūsų emocijas egzamino metu, nes tai tikrai nepadės jo išlaikyti. Ramiai įkvėpkite, nusiraminkite ir užtikrintai pradėkite egzaminą.