Kaip tapti vairuotoju?

Jei nusprendėte tapti vairuotoju(a), pirmiausia reikia išsirinkti vairavimo mokyklą. Tai padaryti padės skyrelis "kaip išsirinkti mokyklą". Vairavimo mokyloje reikės išklausyti paskaitų kursą, kuris priklausomai nuo intensyvumo gali trukti mėnesį arba du. Tuo metu reikia įsigyti vairuotojo sveikatos patikrinimo pažymą ir pirmos pagalbos kursų baigimo pažymėjimą. Jei manote, kad dėl regos, koordinacijos ar kitų sutrikimų negalėsite gauti vairuotojo sveikatos patvirtinimo pažymos, nesiregistruokite į vairavimo kursus, kol nebūsite tikri, kad Jūsų sveikatos būklė leidžia vairuoti automobilį. Kai turite reikiamą pažymą, galite pradėti mokytis praktinio vairavimo, kuris truks mažiausiai dvidešimt akademinių valandų.

Vairavimo kursai baigiasi mokykliniais egzaminais. Jų tvarka priklauso nuo vairavimo mokyklos. Paprastai šis egzaminas būna griežtesnis nei "tikrasis" VĮ "Regitra" egzaminų centre laikomas egzaminas. Taip daroma tam, kad kuo daugiau mokinių, baigusių vairavimo mokyklą, iš pirmo karto išlaikytų egzaminą.

Kai turite vairavimo mokyklos baigimo pažymėjimą, galite registruotis į valstybinį teorijos egzaminą. Vasaros sezono metu būna ilgos eilės, todėl, jei esate užtikrinti savo jėgomis, galite registruotis į šį egzaminą dar nebaigę vairavimo mokyklos. Išlaikius teorijos egzaminą, galima regisruotis į praktikos egzaminą, kurį išlaikius, yra išduodamos vairuotojo pažymėjimas. Jo gamyba trunka maždaug savaitę, o atsiimti jį reikia Regitroje. Kai tapsite vairuotoju, dvejus metus reikės važinėti su skiriamuoju ženklu ir neviršyti 90 km/h automagistralėse bei greitkeliuose ir 70 km/h kituose keliuose.