10 patarimų, kaip sumažinti degalų sąnaudas

Kartais genialumas slypi paprastume, tereikia pakeisti kelis savo įpročius norint sumažinti savo degalų biudžetą. Šiame straipsnyje pateikti 10 punktų padės Jums sumažinti vidutines degalų sąnaudas.

Nevežkite nereikalingo svorio

Peržiūrėkite, ką vežiojatės bagažinėje ar tikrai nesivežate nereikalingų daiktų. Kartais žmonės vežiojasi daiktus, kurių jiems reikia tik kartą per mėnesį. Taip pat nuimkite ir stogo bagažinės laikiklius jeigu jais naudojatės tik kelis kartus per sezoną.

Venkite staigios akceleracijos ir stabdymo

Norint kelyje taupyti degalus kuo mažiau spauskite akceleratorių ir stabdį. Stenkitės žiūrėti į toliau nei prieš jus esantis automobilis ir atitinkamai planuoti savo veiksmus

Naudokite pastovaus greičio palaikymo sistemą

Vairuotojas deja nepajėgus taip tiksliai išlaikyti automobilio greičio, kaip ši populiari technologija, o kelionėse iki pajūrio autopiloto funkcija gali padėti sutaupyti kelis litrus degalų.

Laikykitės saugaus atstumo

Viena iš svarbiausių saugaus eismo bei ekonomiško vairavimo užduočių – laikytis saugaus atstumo. Pasilikdami didesnį tarpą iki kito eismo dalyvio sumažinsite pavojingų situacijų tikimybę bei galėsite tiksliau planuoti savo veiksmus.


Raskite savo automobilio optimalų greitį

Optimalus dažno automobilio važiavimo greitis yra tarp 95 – 105 km/val., todėl reikėtų atkreipti dėmesį į momentinių degalų sąnaudų parodymus. Važiuodami 130 km/val. greičiu sudeginsite keliais litrais daugiau degalų nei važiuodami optimaliu greičiu.


Tikrinkite padangų slėgį

Atidarius dažno automobilio vairuotojo pusės dureles ant kėbulo esančioje lentelėje nurodyta, kokiomis padangomis automobilis turėtų būti apautas ir koks turėtų būti padangų slėgis. Važiuodami su nepakankamai pripūstomis padangomis išnaudosite daugiau degalų, o taip tai skatins padangų šonų greitesnį susidėvėjimą. Tačiau svarbu ir nepripūsti padangų per daug – taip gali nudilti padangų vidurinė dalis.

Rinkitės mažesnį riedėjimo pasipriešinimą turinčias padangas

Visų naujų padangų etiketėse nurodyti triukšmo, stabdymo ant šlapio asfalto bei riedėjimo pasipriešinimo reitingai. Mažą riedėjimo pasipriešinimą turinčios padangos degalų sąnaudas gali sumažinti apie 5 proc. Rekomenduojama atkreipti dėmesį į ratlankių bei padangų dydį. Kuo didesni automobilio ratlankiai, tuo (tikėtina) jie bus sunkesni. Negana to, toliau nuo rato ašies esanti rotacinė masė reikalaus didesnio galingumo jai pasukti.

Nenaudokite oro kondicionieriaus veltui

Nenaudodami oro kondicionieriaus tada, kai automobilio vidaus klimatas yra tinkamas galite sumažinti degalų sąnaudas.

Prižiūrėkite automobilio techninę būklę

Sunkiau besisukantys ratų guoliai arba stringančios stabdžių apkabos gali reikalauti didesnės galios automobiliui važiuoti, o dėl to gali didėti degalų sąnaudos. Rekomenduotina maždaug kartą per metus atlikti svarbiausių automobilio techninių mazgų patikrą.

Planuokite maršrutus

Pagalvokite prieš važiuojant ar tikrai žinote greičiausią kelią nuvyktį į reikiamą vietą, jei ne pasitikrinkite žemėlapyje, tokiu būdų nereikės klaidžioti.

Skaitykite daugiau (15min.lt)