Patarimai, kaip tinkamai prižiūrėti automobilį karštą vasarą

Patarimai, kaip tinkamai prižiūrėti automobilį karštą vasarą Pexels.com

Patarimai, kaip pasirūpinti automobiliu žiemos sezono metu, puikiai visiems žinomi, tačiau ne ką mažiau yra svarbūs patarimai siekant tinkamai prižiūrėti automobilį karštą vasarą. Pateikiame kelis pagrindinius patarimus, kaip užtikrinti optimalų automobilio darbą vasaros metu.

Reguliariai tikrinkite aušinimo skysčio lygį

Vasarą dažnas vairuotojas susiduria su variklio perkaitimu. Karštas oras, aukšta variklio ir variklio aušinimo skysčio temperatūra lemia tai, jog aušinimo skystis iš sistemos yra pašalinamas. Todėl svarbu reguliariai tikrinti aušinimo skysčio lygį. Svarbu pasirinkti kokybišką aušinimo skystį - jis neužvirs esant aukštai temperatūrai.

Patikrinkite elektros instaliaciją

Vasarą padaugėja automobilių gaisrų. Viena priežasčių – elektros nuotėkis automobilio elektros instaliacijoje. Netvarkingi elektros laidai gali sukelti trumpąjį jungimą ir automobilis paprasčiausiai užsiliepsnoja. Įsitikinkite, ar prietaisų skydelyje dega visos lemputės, ar akumuliatorius tarnauja taip, kaip turėtų.

Patikrinkite oro kondicionavimo sistemą

Variklio tepalai ir jų filtras turėtų būti keičiami kas 10-30 tūkstančių nuvažiuotų kilometrų, tačiau jei esate užkietėjęs keliautojas ir daug važinėjate sunkiai pakrautu automobiliu galima tepalus keisti ir dažniau. Reguliarus kuro filtro keitimas ypač aktualus vairuojantiems dyzelinu varomus automobilius, o taip pat naudojantiems ne Europos Sąjungoje pagamintą dyzelinį kurą. 

Patikrinkite akumuliatorių

Prieš leisdamiesi į kelionę, įsitikinkite, kad akumuliatorius pilnai įkrautas, patikrinkite, ar tvarkingi kontaktai. Per vasaros karščius gali išgaruoti dalis elektrolitu užpildyto akumuliatoriaus skysčio, todėl sezonui baigiantis galima papildyti akumuliatorių, kad nekiltų rūpesčių orams atvėsus.

Patikrinkite padangų slėgį

Ant kiekvieno automobilio vairuotojo durelių vidinės pusės yra nurodyta, koks yra rekomenduotinas padangų slėgis. Patikrinkite visas padangas prieš svarbesnes keliones arba 3-5 kartus per visą vasarą, nes dėl temperatūros svyravimų slėgis padangose nuolat kinta. Jei padangose slėgis per mažas, važiuojant dideliu greičiu padanga gali įkaisti ir atšokti nuo ratlankio. Jei slėgis pernelyg didelis – prailgėja automobilio stabdymo laikas, važiuodami tokiomis padangomis galite sukelti avarinę situaciją.

Salono priežiūra

Žiemos metu keliuose esanti druska gali patekti į smulkesnius plyšelius ir sukelti koroziją. Aptiktus įbrėžimus galima patepti priemonėmis, kurios naikina rūdis bei užtepti rūdžių modifikatoriaus. Valydami saloną nepamirškite langų, kruopščiai išplaukite kilimėlius, juose taip pat gali būti druskos likučių.

Saugokitės rūdžių

Svarbu po žiemos užsilikusias druskas pašalinti ne tik nuo kėbulo, bet ir nuo visos automobilio apačios. Bet koks dažų ar lako spalvos bei blizgesio pakitimas (įbrėžimai, įrūkimai ar panašūs pažeidimai) yra pirmieji antikorozinės dangos pažeidimo požymiai. 

Atnaujinkite automobilio dalis

Žiemą temperatūra ir nuolatinis prišalimas prie stiklo deformuoja automobilio valytuvų gumas ir valytuvus, todėl vasaros liūčių metu gali tekti nusivilti valytuvų funkcionalumu. Perkant gumas detalių parduotuvėje tiesiog paprašykite valytuvų gumos būtent jūsų automobilio modeliui. Šiltuoju metų laiku galima pasikeisti ir oro filtrą. Paprasčiausiai ištraukite jį ir apžiūrėkite. Jei filtro plokštelės apsivėlusios nešvarumais, keisti filtrą tikrai verta. Švarus filtras sumažina degalų sąnaudas.