Automobilio VIN numerio patikra

Sužinokite, kuo yra naudinga VIN patikra

Vairuotojui perkant naudotą automobilį yra svarbu išsiaiškinti visą įmanomą informaciją apie transporto priemonę tam, kad po to sumokėjus nemenkus pinigus nereikėtų likti nusivylusiam. Saugiai jaustis gali padėti sužinojimas transporto priemonės identifikacinio numerio (VIN), kuris atskleidžia, kas yra automobilio gamintojas, jo modelį, gamybos metus, vietą, technines detales ir kitą svarbią informaciją. 

GAUKITE VIN NUMERIO PATIKRĄ ČIA

VIN taip pat padeda identifikuoti gamybą, registraciją, TA, avarijas, atšaukimus, garantinius remontus, įvykdytas vagystes, draudimo žalos atlyginimus, pardavimus, pirkimus. O tai leidžia geriau  susipažinti su transporto priemonės istorija.

Kokia yra VIN simbolių reikšmė?

Pirmieji trys ženklai sudaro WMI: pirmasis nurodo, kokioje šalyje transporto priemonėje buvo pagaminta arba, kur yra įsikūręs gamintojas. Tuo tarpu antrasis ir trečiasis yra gamintojo kodas.

Nuo ketvirto iki aštunto ženkluose yra saugoma pagrindinė transporto priemonės informacija – koks yra modelis, kėbulo tipas, variklis, pavarų dėžė.

D dar yra žinomas kaip devintasis numeris, kuris leidžia atpažinti VIN, suteiktą automobilio gamintojo.

Nuo dešimtojo iki septynioliktojo simboliai yra žinomi kaip identifikavimo sekcija. Dešimtasis numeris atskleidžia, kada buvo pagaminta transporto priemonė. (E – gamybos metai, F – gamykla, kurioje surinkta transporto priemonė, G – serijinis numeris).

Kur yra VIN kodas?

Kiekvienas automobilio savininkas VIN kodą gali rasti turimuose dokumentuose – techniniame pase, draudimo poilse ir kt.

GAUKITE VIN NUMERIO PATIKRĄ ČIA

VIN kodas taip pat būna transporto priemonės priekinio stiklo apačioje, priekinėje variklio skyriaus dalyje po variklio dangčiu, priekinėje kėbulo rėmo dalyje, vairuotojo pusės vidinėje durelių rėmo dalyje, ant vairuotojo arba keleivio pusėje esančio slenksčio, taip pat bagažinėje.

Perkant transporto priemonę yra būtina įsitikinti, ar visi kėbulo (VIN) numeriai atitinka tuos, kurie yra nurodyti dokumentuose. Tai padės išvengti įsigyti vogtą automobilį.