Elektroninis deklaracijų pildymas kol kas dar nepopuliarus

Nuo 2019 metų gruodžio pradžios pradėjo veikti nauja sistema leidžianti užpildyti eismo įvykių deklaraciją elektroniniu būdu, tačiau pastebėta, kad tokį pildymo variantą renkasi vos 1 iš 100 vairuotojų.

Draudimo įmonės skatina pildyti deklaracijas elektroniniu būdu, nes informacija apie eismo įvykį draudikus pasiekia daug greičiau. Taip pat, žalos reguliavimo procesas pradedamas nedelsiant ir tokiu būdu sutrumpėja ir žalos išmokėjimo laikas. Draudimo atstovo teigimu popierinėse deklaracijose pasitaiko nemažai klaidų, pavyzdžiui, netiksliai nubraižoma eismo įvykio schema, nepilnai užpildyta deklaracija, neįskaitomai užpildyti laukai. Elektroninės deklaracijos padeda negaišti laiko ir išvengti tokių klaidų, nes nepateikus tikslios informacijos tiesiog nepavyks išsaugoti deklaracijos.

Taipogi, užpildžius e. deklaraciją galima sekti realiu laiku kada žala bus baigta administruoti, peržiūrėti eismo įvykių istoriją, matyti informaciją apie sudarytas draudimo sutartis ir užsisakyti priminimus apie jų pabaigą.

Iš tiesų elektroninės deklaracijos išsprendžia labai paprastą problemą – juk ne kiekvienas automobilyje turime atspausdintas deklaracijas ir tušinuką, o dažniausiai jų nėra kai labiausiai to reikia. Tačiau išmaniuosius telefonus turi jau beveik kiekvienas vairuotojas.

Skaitykite daugiau (Delfi.lt)