Įsigaliojo nauja tvarka B kategorijos vairuotojams, norintiems vairuoti motociklą

Įsigaliojo nauja tvarka B kategorijos vairuotojams, norintiems vairuoti motociklą

Oficialiai nuo rugpjūčio 1 d., o praktiškai nuo šio pirmadienio įsigalioja nauja tvarka B kategoriją turintiems vairuotojams, norintiems vairuoti lengvąjį motociklą. Baigęs praktinio vairavimo kursą, asmuo galį kreiptis į VĮ „Regitra“ dėl teisės vairuoti A1 kategorijos transporto priemonę suteikimo.

Seimas, patartas Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA), patvirtino tokią tvarką jau turintiems B kategoriją vairuotojams, norintiems vairuoti ir motociklą. Sulaukę 24 metų amžiaus, turintys 2 metų B kategorijos vairavimo patirtį asmenys po 6 valandų praktinio vairavimo mokymosi galės vairuoti ir lengvąjį motociklą, praėję specialų praktinio vairavimo kursą mokykloje.

Praktinio A1 kategorijos vairavimo kursą vairavimo mokyklose sudaro 6 valandų mokymasis vairavimo mokymo aikštelėje realiomis eismo sąlygomis. Paskutinė – 6-oji – valanda turi būti filmuojama (vienas praktinio važiavimo užsiėmimas aikštelėje kainuoja apie 25 eurų). Taip siekiama įtvirtinti galimybę ne tik nustatyti tiesą ginčo atveju, interpretuojant mokinio arba vairavimo instruktoriaus veiksmus, bet ir užtikrinti, kad asmenys prieš išvažiuodami savarankiškai į gatves realiai ir atsakingai įvertintų savo gebėjimus vairuoti A1 kategorijos transporto priemones.

Sėkmingai baigęs mokymo kursą, vairuotojas su tai įrodančiu dokumentu gali kreiptis į „Regitrą“. Ten jo vairuotojo pažymėjimas bus pakeistas kitu, įrašant kodą, suteikiantį teisę valdyti lengvąjį motociklą, kurio variklio darbinis tūris yra didesnis kaip 50 kub. cm, bet ne didesnis kaip 125 kub. cm, galia neviršija 11 kW, o galios ir svorio santykis ne didesnis kaip 0,1 kW/kg.

Skaitykite daugiau: (15min.lt)