Patarimai kaip elgtis užšalus automobilio durų spynelei arba užsiblokavus automobilio durelėms

Patarimai kaip elgtis užšalus automobilio durų spynelei arba užsiblokavus automobilio durelėms Pexels.com

Patarimai kaip elgtis užšalus automobilio durų spynelei arba užsiblokavus automobilio durelėms.

Kiekvienas gali atsidurti šiose nemaloniose situacijose, kai užsiblokuoja automobilio durelės, o raktas lieka viduje. Dažniausiai signalizacija kalta nebūna, o kaltę reikėtų suversti pačių automobilio durų atidarymo jungiklių gedimams, neteisingam sujungimui ar elektros instaliacijos gedimams.

Patys automobiliai šiaip sau tikrai neužsirakina.
Trumpalaikio užsiblokavimo priežastis gali būti ir, pavyzdžiui, išsikrovęs akumuliatorius: įjungus degimą, srovės poreikis padidėja kitiems įrenginiams automobilyje, signalizacija maitinimą praranda ir vėl tas maitinimas atsiranda, pradeda kiauksėti. Dauguma galvoja, kad čia kalta signalizacija. Tačiau signalizacija atlieka savo darbą, užrakina, atrakina tą centrinį užraktą.

Ką daryti užsiblokavus automobilio durelėms? Metodai, skirti atidaryti automobilį be rakto

Kai kuriuose automobiliuose, langus galite atidaryti iš išorės. Norėdami tai padaryti, prispauskite delnus prie stiklo ir patraukite žemyn. Šis metodas yra gana efektyvus, jei tai leidžia automobilio durys.

Naudoti kabliuką

Pirmiausia turite rasti vidutinio storio, standžią vielą. Maždaug pusės metro ilgio vielos gabalą. Viename krašte turėtumėte padaryti kabliuką aštriu kampu (45 laipsnių), kad sulenktos dalies ilgis būtų iki dešimties centimetrų. Kabliukas turi būti įdėtas tarp stiklo ir guminės durų juostos (jei reikia, prieš tai jį sulenkus). Bandykite pakelti durų jungiklį ir patraukite vielą aukštyn. 

Naudoti kilpą

Jei jūsų automobilio viduje esantis mygtukas nėra paslėptas korpuse ir bent šiek tiek išsikiša į viršų, tuomet galite jį užkabinti virvės ar batų raištelio kilpos pagalba. Pagrindinis principas - iš anksto paruoštą kilpą uždėti ant virvės ant durų užrakto mygtuko. Būtina klijuoti virvę per durų kampą. Tai neveiks visiems automobiliams, bet, jei mums pavyko užrišti virvę aplink durų kampą, tada iš viršaus ir iš dešinės traukite virvę pirmyn ir atgal, užmaukite kilpą ant užrakinimo mygtuko ir traukite aukštyn.

Kai kuriais atvejais turėsite šiek tiek sulenkti duris kampe. Tam galite naudoti, pavyzdžiui, medinį pleištą, iš anksto įvyniotą į audinio gabalą. Jums reikia pradėti švelniai, lengvai palietus ranka. Jei mygtuko negalima užkabinti, prie kabliuko galite grįžti tik pasiėmę ilgesnį vielos gabalą, siekiantį 1–2 metrus. Įstūmę jį į automobilio vidų (pro tarpą durų kampe arba, jei įmanoma bent šiek tiek nuleidus stiklą), užkabinkite durų rankeną ir atidarykite dureles.

Radikalios priemonės

Tie, kurie turi rankinį grąžtą ir neturi kitų galimybių, kviečiami tiesiog gręžti pilies lervą, tačiau prieš tai turėtų galvoti, apie tai, kas bus pigiau: pakeisti visas spynas ar, pavyzdžiui, sudaužytą stiklą. Jei šalia savęs neturite gręžtuvo, tokiu atveju, jį galite pakeisti atsuktuvu, įkišdami į užrakto mechanizmą ir slinkdami jėga, poveikis bus tas pats. 

Ką daryti užšalus automobilio durelėms?

Kai po drėgmės ateina šalčio banga, vairuotojams tenka ne tik prisiminti ekstremalaus langų gramdymo įgūdžius, bet ir ieškoti būdų, kaip patekti į savo paties automobilį.

Šalčio suklijuotos sandarinimo gumos ir nepajudinami durų užraktai gali tapti nemenku iššūkiu. Geriausias sprendimas sprendžiant tokias problemas būtų rasti būdą, kaip jų apskritai išvengti.

Visgi jei po drėgnos dienos, pamiršote pasinaudoti automobilių chemijos produktais, priminsime keletą patarimų, kurie galbūt padės išsisukti iš keblios situacijos:

Pamėginkite kitas dureles

Jei ryte vėluojate į darbą, o automobilio durys neatsidaro, gali būti, kad šiek tiek prarasite savitvardą. Tokiu atveju galite pamiršti, kad patekti į saloną yra daugiau nei vienas būdas. Bent jau pamėginti atidaryti keleivio dureles visuomet verta.

Panaudokite tirpiklius

Chemijos pramonė šiais laikais siūlo produkciją visiems gyvenimo atvejams. Namuose verta turėti skysčio, kuris purškiamas į spyneles padeda jas atitirpinti. Pasinaudoję juo neskubėkite tuojau pat griebti rakto – minutėlę palaukite, o tada bandykite. Svarbiausia šiuo atveju būtų nelaikyti skysčio automobilio salone ar bagažinėje, nes tuomet iš jo nebus jokios naudos.

Pakaitinkite raktą

Visuomet galima žiebtuvėliu arba degtukais pašildyti raktą. Tačiau nereikia persistengti, nes ne tik gali pradėti lydytis plastikinė rakto galvutė, bet ir pats nudegsite nagus. Taip pat stumiant ar sukant raktą nevertėtų naudoti pernelyg daug jėgos. Sulaužę durų spynelę į vidų tikrai nepateksite.

Pilkite karštą vandenį

Šį metodą vairuotojai linkę dažniausiai naudoti. Idant galėtumėte tiksliau nukreipti vandens srovę patartina naudoti paprasčiausius plastikinius butelius. Į juos nepatartina pilti itin karšto vandens, tačiau norint atitirpinti spynelę jo temperatūra ir neturi būti labai aukšta.

Pastuksenkite duris kumščiu

Gali nutikti taip, kad įveikę spynelę durų vis tiek neatplėšite, nes šio bus prišalę. Vienas iš paprasčiausių būdų priversti sukibusias gumas atsiskirti – nestipriai pastuksenti duris kumščiu. Taikykite šį judesį visu išoriniu durelių perimetru. Jei pirmasis bandymas nedavė norimų rezultatų, visą procedūrą kartokite dar kartą. Anksčiau ar vėliau durelės turi atsidaryti nepažeidžiant gumų.

O kokius patarimus galite pasiūlyti Jūs?