Mėnesio tema: Kaip atnaujinti savo vairavimo įgūdžius po ilgos pertraukos?

Mėnesio tema: Kaip atnaujinti savo vairavimo įgūdžius po ilgos pertraukos?

Nesvarbu ar nesėdėjote už vairo metus ar 15 metų, nes neturėjote automobilio, fizinių galimybių ar tiesiog to nereikėjo, vis tiek yra nedrąsu tas pirmas variklio užvedimas ir išvažiavimas į gatvę. Kai kurie tai nukelia vis tolimesniam laikui, tačiau kuo toliau tuo labiau nepraktikuojami vairavimo įgūdžiai pasimiršta. Kai žmogus vėl vairuoja automobilį, gali kilti nepasitikėjimas savimi ir kelio baimė. Tai yra visiškai normalu ir norint galite greitai įveikti savo baimes. Šiame straipsnyje pateikiame patarimus kaip vėl pradėti vairuoti ir pasitikėti savo jėgomis kelyje.

Rinkitės pažįstamą maršrutą

Svarbiausia stenkitės kiek įmanoma dažniau vairuoti, pradėkite lėtai ir per daug savęs nespauskite. Pirmiausia, pradėkite nuo gerai Jums pažįstamo maršruto - „Namai-darbas-namai“, „Namai-parduotuvė-namai“. Ypatingai svarbu persitreniruoti, parkuoti, apvažiuoti įvairias kliūtis. Jei esate visiškas pradedantysis vairuotojas, tada būtų gerai pakartoti šiuos veiksmus daug kartų ir geriau prižiūrint patyrusiam vairuotojui ar vairavimo instruktoriui. Jie padės Jums išmokti viską daryti efektyviai ir teisingai.

Susiplanuokite savo maršrutą

Jeigu jau esate pasiruošę išvažiuoti tolėliau, susiplanuokite savo maršrutą. Tai patogu padaryti naršyklėje, naudojant „Google“ žemėlapius ar parsisiuntus tokias programėles kaip „Waze“. Tokiu būdu iš karto sužiūrėsite posūkius, šviesoforus ir kitus sunkumus. Taigi, jums bus lengviau vairuoti ir lengviau pasitikėsit savimi.

Susikaupimas ir atidumas

Dėmesys padės išvengti incidentų kelyje. Pažvelkite į veidrodžius, išjunkite muziką. Patartina važiuoti be keleivių ir nevežti su savimi augintinių - jie labai blaško. Stenkitės neatsakyti į telefoną, kai esate kelyje. Laikykite rankas ant vairo, būkite atsargūs. Stenkitės išlikti ramūs.

Vairavimo instruktorius

Vairavimo mokyklos yra tikrai ne tik naujiems vairuotojams. Galite bet kuriuo metu pasiimti papildomų pamokų, jei primiršote kaip taisyklingai vairuoti ar nusipirkote naują automobilį ir norite atnaujinti įgūdžius. Vairavimo instruktoriai yra šios srities specialistai ir jie tikrai patars, paaiškins Jūsų daromas klaidas ir padės susitvarkyti su stresu kelyje. Išsirinkite Jums tinkamiausią vairavimo mokyklą.

Kaip pagerinti savo vairavimo įgūdžius?

Posūkiai

Artėjant prie kelio vingių ar posūkių, visada turėtumėte žiūrėti į priekį, mintyse nubrėždami judėjimo trajektoriją. Nesvarbu, kokiu transportu važiuojate, nesvarbu, ar tai automobilis, sunkvežimis, motociklas ar dviratis, turėtumėte pasukti tiksliai į posūkį į vietą, kur norite, kad jūsų automobilis ar kita transporto priemonė važiuotų. Daugeliui žmonių akys vaidina svarbų vaidmenį. Galų gale, mūsų kūnas yra paveiktas to, ką matome pasąmonės lygmenyje. Todėl vizualiai eidami keliu priešais save (numatydami būtiną judėjimo trajektoriją) padidinsite tikimybę, kad posūkyje kelyje nepadarysite klaidų.

Šalutinis kelias

Išvažiuodami iš šalutinio kelio (pavyzdžiui, iš pagreitėjimo juostos), kad saugiau susijungtumėte su transportu pagrindiniame kelyje, turėtumėte įgyti maždaug tą patį greitį, kuriuo juda pagrindinis transportas kraštutinėmis dviem juostomis. Taigi, jums bus daug lengviau prisijungti prie bendro automobilių srauto pagrindiniu keliu, kuriuo norite važiuoti. 

Stabdymas

Niekada staigiai nestabdykite kelyje. Jūs jau tikriausiai žinote, kad staigus stabdymas yra ne tik labai pavojingas, bet ir pagrindinė kelio spūsčių priežastis. Pavyzdžiui, jei dideliu greičiu važiuojantis automobilis pradeda staigiai stabdyti, dėl to prasideda grandininė reakcija, dėl kurios sulėtėja transporto priemonės, kurios juda už pirmo stipriai stabdomo automobilio. Be to, smarkiai sumažindami greitį rizikuojate, kad kažkas iš kitų eismo dalyvių negalės laiku reaguoti į jūsų stabdymą ir dėl nepakankamo atstumo susidurs su jūsų automobiliu. Todėl, jei jums skubiai reikia greitai sulėtinti greitį, darykite tai palaipsniui, iš anksto įspėdami kitus vairuotojus, kad lėtėjate. Taip pat patariame žiūrėti į galinio vaizdo veidrodėlį kaskart stabdant, kad būtų galima suvaldyti kitus eismo dalyvius ir jei pamatysite, kad kažkas neturi laiko stabdyti, turėsite laiko ir galimybę šiek tiek pajudėti į priekį. Taigi, jūs ne tik apsaugosite save ir savo automobilį, bet ir padėsite nepatyrusiam vairuotojui.

Pripraskite prie savo automobilio

Jei neturite savo automobilio, tikrai apsvarstykite jo įsigijimą, nes tik turint automobilį pradėsite dažniau vairuoti bei lavinti įgūdžius. Vairuojant turite būti vienas su automobiliu ir pajusti visus kėbulo matmenis. Tai suteiks jums galimybę pasitikėti savimi už vairo ir apvažiuoti kliūtis. Kaip greitai priprasti prie automobilio matmenų? Tai iš tikrųjų lengva ir paprasta. Praktika! Praktika! Ir dar kartą praktika. Jūs turite vairuoti kuo dažniau.

Savikontrolė

Kelias kupinas pavojų, įtemptų ir nenumatytų situacijų. Kai kurie vairuotojai net specialiai skubėdami mirksi, pypsi ar kitaip bando paskubėti. Svarbiausia, į tokius vairuotojus reaguoti kuo ramiau ir juos tiesiog praleisti bei mandagiai elgtis kelyje. 

Jeigu atrodo, jog viską išbandėte ir nedrąsu imti papildomų vairavimo pamokų pas instruktorių, visada galite pabandyti vairavimo stimuliatorių. Tokiu būdu vairuotojui padedama įsisavinti kaip turi būti valdomas automobilis, atkreipiant dėmesį į skirtingas eismo sąlygas, kokia ašimi automobilis yra varomas ir kaip jį reikia valdyti stabdymo bei slydimo atveju. Paskui, gal jau jausitės drąsiau sėsti ir už vairo su instruktoriumi. Svarbiausia nepasiduokite ir praktikuokite vairavimo įgūdžius.