Mėnesio tema: Kaip išsirinkti savo pirmąjį naudotą automobilį?

Mėnesio tema: Kaip išsirinkti savo pirmąjį naudotą automobilį?

Perkant naudotą automobilį yra gerokai daugiau darbo nei renkantis naują. Ypatingai, jei tai Jūsų pirmasis automobilis. Jį reikės ne tik apžiūrėti, bet ir pasižiūrėti ar automobilis yra geros būklės. Šie patarimai padės Jums lengviau apsispręsti kokį automobilį reikėtų rinktis.

Suskaičiuokite, kiek galite išleisti automobiliui

Dar prieš atsiversdami skelbimus internete apskaičiuokite, kokią sumą galite išleisti automobiliui. Nepamirškite įtraukti ir išlaidų draudimui, perregistravimui, patikrai servise bei tepalų keitimui. Taip pat labai geras sprendimas yra atidėti 10 proc. automobilio vertės siekiančią sumą galimiems neplanuotiems gedimams. Tiksliai žinant maksimalią sumą nebeliks pagundų dairytis į naujesnius ir brangesnius automobilius, o nusipirkę automobilį nesibaiminsite, kad kam nors sugedus mašina stovės kieme iki kol sutaupysite remontui.

Apgalvokite savo realius poreikius

Nesirinkite automobilio pagal tai, kas gražu, madinga, ir tai, ką jums siūlo aplinkiniai. Pirmiausia, įvertinkite savo realius poreikius. Priklausomai nuo per metus nuvažiuojamo atstumo pasirinkite degalų tipą. Įvertinkite, kas svarbiau – galia ar ekonomiškumas. Apgalvokite, kokio dydžio automobilio jums reikia. Jei važinėjate vienas ar dviese ir nevežiojate daug daiktų, didelis sedanas ar miesto visureigis tikrai nereikalingas. Jei turite vaikų, įsidėmėkite modelius, kurių didžiausia salono erdvė. Sudarę savo prioritetų sąrašą lengviau susigaudysite visoje modelių gausybėje ir nepasiduosite emocijoms.

Paskaitykite automobilių diskusijų forumus/atsiliepimus

Perkant naudotą modelį labai svarbu jo patikimumas ir tipiškos „ligos“. Pasidomėkite apie išsirinktus modelius išsamiau ir įvertinkite galimas jų silpnas vietas bei taisymo išlaidas. Tam labai tinka automobilių mėgėjų forumai internete, kuriuose savininkai diskutuoja apie savo automobilius. Bet nenusiminkite, jei rasite visų automobilių trūkumų – negendančių mašinų paprasčiausiai nebūna. Tiesiog įvertinkite dažniausių gedimų rimtumą ir įsiklausykite į esamų savininkų pastebėjimus. Jie daugiausiai žino ir apie išlaidas eksploatacijai, tikrąsias degalų sąnaudas, pravažumą, valdymo savybes, erzinančias smulkmenas ir t.t. Tokie „namų darbai“ jums gali sutaupyti labai daug pinigų.

Tikrinkite pardavėjų dokumentus

Prieš sumokėdami pardavėjui kruopščiai patikrinkite automobilio dokumentus. Atkreipkite dėmesį, ar yra galiojanti techninė apžiūra, jei taip – iki kada ji galioja. Paprašykite pardavėjo parodyti jo asmens dokumentą, kad įsitikintumėte, ar jis tikrai parduoda savo automobilį. Atidžiai užpildykite pirkimo-pardavimo sutartį, įskaitant ir tokius iš pirmo žvilgsnio mažareikšmius dalykus kaip vieta ir laikas. Jei perkate automobilį su užsienietiškais dokumentais, paprašykite įrodymų, kad pardavėjas tikrai turi teisę jums automobilį parduoti. Taip pat atkreipkite dėmesį, ar automobilis nėra iš JAV, Šveicarijos ar kokios nors egzotiškos valstybės, nes kitaip jums teks susimokėti muito mokestį. Jei kyla nors menkiausias įtarimas, nebijokite atsisakyti pirkti automobilį. Veltui sugaištas pusdienis yra menkesnė netektis, nei galimos vėlesnės problemos.

Įvertinkite kėbulą

Korozija – kiekvieno naudoto automobilio priešas. Norėdami patikrinti, kiek žalos korozija padarė automobiliui, atidžiai apžiūrėkite ratų arkas – ypač galines, taip pat slenksčius bei dugną. Apžiūros metu nebijokite atsuktuvu bakstelėti į kėbulą ir įsitikinti, kad jis nėra visiškai surūdijęs. Neapsigaukite – kai kurie pirkėjai kėbulo defektus mėgsta slėpti po įvairiais lipdukais, juostelėmis ar užrašais, todėl juos pravartu nulupti. Nežymūs defektai kartais slepiami ir po dažų sluoksniu. Nekokybišką remontą – perdažymą – išduoda ir nevienodi skirtingų kėbulo dalių atspalviai bei nevienodi tarpeliai tarp kėbulo detalių.

Skirkite dėmesio varikliui

Jei variklis atrodo tarsi naujas, tikėtina, jog jis buvo plautas. Šios priemonės pardavėjai imasi norėdami paslėpti įvairius variklio trūkumus, pavyzdžiui, per tarpines prasisunkiantį tepalą. Tokio defekto pašalinimas pirkėjui atsieis nemažus pinigus. Variklio skyriuje taip pat rekomenduojama apžiūrėti buferio tvirtinimo vietas ir lonžeronus. Jeigu matosi metalo raukšlių, negrabių virinimo pėdsakų ar dažų įtrūkimų, reiškia automobilio rėmas buvo taisytas. Patikrinkite ir išmetamąsias dujas – jos turi būti pilkos. Juodos dujos signalizuoja apie kuro sistemos defektus, o mėlynos – apie alyvą, kurį patenka į degimo kameras. 

Pabandykite pavažiuoti

Tvarkingas salonas ir kėbulas dar negarantuoja, jog automobilio būklė gera: didžiausios transporto priemonės bėdos gali išlįsti lyg yla iš maišo vos tik automobiliu išriedėsite į kelią. Pirma, važiuojant automobiliu neturėtų būti jokių pašalinių garsų. Antra, automobilio neturėtų traukti į šoną. Jeigu traukia, vadinasi, yra netinkama kėbulo arba važiuoklės geometrija arba prastos kokybės padangos. Trečia, jeigu vairas vibruoja stabdant, gali būti deformuoti stabdžių diskai. O jeigu sustojus, išsukus vairą iki galo ir pabandžius važiuoti girdisi traškėjimas priekinėje pakaboje, gali būti problemų su pusašio lankstais, vadinamaisias „granatomis“. 

Nepasiduokite emociniam spaudimui

Patyrę automobilių pardavėjai moka įkalbėti žmones ir priversti ilgai negalvoti. Jei pardavėjas juokiasi iš jūsų klausimų, nukreipia temą, išsisukinėja nuo prašymo patikrinti automobilį servise, neleidžia pačiam pavairuoti automobilio, puola pirmas atidaryti durelių, bagažinės, variklio gaubto, spausti mygtukų arba tvirtina, kad yra dar vienas pirkėjas, labai didelė tikimybė, kad jis kažką slepia. Atsiminkite – perkant automobilį kvailų klausimų nebūna ir jūs turite teisę prekę gerai apžiūrėti bei išbandyti. Kad ir kaip pardavėjas bandytų jus įtikinti, kad kito tokio gero automobilio nerasite, net jei nusižiūrėtą automobilį tikrai nupirks kažkas kitas, neabejokite, kad rasite ne prastesnį.

Jeigu nusipirkus naują automobilį nedrąsu sėsti už vairo Jums visada gali padėti vairavimo instruktoriai. Jie yra šios srities specialistai ir jie tikrai patars, paaiškins Jūsų daromas klaidas ir padės susitvarkyti su stresu kelyje. Išsirinkite Jums tinkamiausią vairavimo mokyklą.