Mėnesio tema: Kaip saugiai vežti šunį automobilyje?

Net ir puikiai dresuoti šunys gali būti nervingi bei susijaudinti kelionės automobiliu metu. Kadangi vairuotojo abi rankos turi būti ant vairo ir dėmesys nukreiptas į kelią bei kitus eismo dalyvius gali būti sunku nuraminti savo augintinį. Netinkamai paruoštas kelionei gyvūnas gali susižeisti pats, sužeisti Jus ar netgi sukelti eismo įvykį.

Norėdami apsaugoti Jus ir Jūsų augintinį dalinamės šiais patarimais kaip vežti savo augintinį automobilyje.

Pati geriausia augintinio vieta yra galinė keleivių sėdynė. Laikant augintinį ant kelių šalia vairuotojo ar vairuotojui ant kelių gali atrodyti miela, bet tai yra be galo pavojinga. Automobilio priekyje esantis šuo gali blaškyti vairuotoją, o tai potencialiai gali sukelti avariją. Jei netyčia ir atsitiktų taip, jog įvyktų avarija, išsiskleidusi oro pagalvė gali stipriai užgauti augintinį ar netgi mirtinai sužeisti.

Taip pat, galite įsigyti specialius saugos diržus, kurie tvirtinami prie šuns antkaklio. Taip ypač tinkamas variantas šunims, kurie netelpa į narvą. Saugos diržai apsaugos, jog šuo neiššoks iš automobilio, kai atidarysite automobilio dureles, pavyzdžiui, sukrauti prekes po apsipirkimo parduotuvėje.  

Mažos veislės šuniukus rekomenduojama laikyti specialiame krepšyje ar narve, jog jie nelakstytų po automobilio saloną, nešokinėtų iš priekio į galą ar lįstų prie pedalų. Uždaryti nervingesni šunys negalės lipti ant Jūsų ar loti Jums į ausį. Tik nepamirškite augintinį pratinti nuo mažų dienų, jog tai nesukeltų bereikalingo streso. Blogiausiu atveju įvykus avarijai, Jūsų šuo bus papildomai apsaugotas narve ir greito stabdymo metu neiškris per langą. 

Nors ir atrodo miela ir juokinga, kai šunys iškiša galvą pro mašinos langą ir mėgaujasi vėju, tačiau tai nėra saugu. Pirmiausia, smėlis, šiukšlės ir net toksiškos medžiagos gali patekti į šuns ausis, nosį bei akis. Antra, susijaudinęs šuo gali iššokti per langą. Taip pat, jei langas atsidaro automatiniu mygtuku, tuomet jį išjunkite, jog šuo negalėtų netyčia atsidaryti lango. 

Jei auginate didelės veislės šunį, rekomenduojame įsigyti barjerą, atskiriantį automobilio priekį nuo galo. Jie būna kelių rūšių: metaliniai strypai, grotos ar medžiaginis užvalkalas, kuris apsaugos automobilį nuo šuns plaukų. Svarbiausia, jog šuo negalėtų peršokti į priekį ir Jums netrukdytų. 

Jeigu Jūsų šuo prisijungs prie Jūsų kelionės, tuomet nepamirškite tinkamai tam pasiruošti. Nepamirškite į kelionę pasiimti:

  • Servetėlių ir rankšluostį, jei šuo daugiau seilėtųsi ar atsitiktų nelaimė;
  • Vandens ir dubenėlį;
  • Skanėstų;
  • Pledą, skirtą apsaugoti sėdynes nuo šuns plaukų.

Tikimės, jog Jums šie patarimai pravers Jūsų kitos kelionės metu. Taip pat, nepamirškite savo šuns vieno automobilyje, ypatingai vasaros laikotarpiu. Nepamirškite ir to, jog net ir trumpam automobilyje paliktas šuo besidžiaugdamas gali netyčia užrakinti mašinos dureles. Todėl būtinai pasiimkite su savimi automobilio raktus.

 

Linkime geros kelionės!