Mėnesio tema: Kas yra mandagus vairavimas?

Už lango – vėstant orui vairuotojui reikia ypač susikaupti. O ir artėja Vėlinės bei daugiau laisvadienių kuomet statistiškai padaugėja eismo įvykių. Taigi, tiesiog reikia, kad visi būtų geri ir mandagūs vairuotojai. Atrodytų, viskas aišku - tas, kuris laikos KET reikalavimų, yra geras, tas, kuris nesilaiko - blogas. Deja, iš tikrųjų yra kiek kitaip.

Taisyklės kaip būti mandagiu ir geru vairuotoju:

  1. Nevažiuokite „prilipę“ prie kito automobilio. Šis vairuotojų veiksmas sukelia didžiausią susierzinimą ir stresą. Taip gali būti išprovokuotas staigus stabdymas ar nesaugus greičio viršijimas, siekiant važiuojantį iš paskos atsitraukti.
  2. Geras vairuotojas miesto spūstyje visada įleis vieną automobilį, įvažiuojantį iš šalutinio kelio arba norintį persirikiuoti į kitą eilę. Vieną automobilį įleisti reikėtų, tačiau nebūtina praleisti visų stovinčių, nes taip bus sudaroma kliūtis iš paskos važiuojantiems vairuotojams. Apie juos taip pat nereiktų pamiršti.
  3. Prieš sukdami iš anksto įjunkite posūkio signalą. Dažniausiai posūkio nerodymas yra itin gerai save vertinančių vairuotojų pavyzdys, kuris demonstruoja nepagarbą kitiems vairuotojams. Todėl būkite prognozuojami ir rodykite posūkio signalus prieš pradėdami manevrą.
  4. Automobilius statykite tam skirtose vietose. Ne vietoje pastatyti automobiliai trukdo eismui, priverčia kitus vairuotojus manevruoti pro siaurus pravažiavimus ir sukelia papildomą stresą.
  5. Nemirksėkite ilgosiomis šviesomis, jei stipriai viršijate greitį ir skatinate pasitraukti. Nors suprasti eismą ir jį numatyti yra labai svarbus aspektas, atminkite, kad visų eismo dalyvių judėjimas yra bendras darbas, kuriame jūs padedate vieni kitiems pasiekti kelionės tikslą.
  6. Geras vairuotojas, jei tik nebus pašalinių kliūčių, visada praleis tą, kuris mirksi šviesomis ir prašo užleisti kelią. Nepamirškite, kad kartais gyvenimas būna nenuspėjamas ir gal iš paskos skubančiam žmogui tikrai brangi kiekviena sekundė. Juk tikrai nesunku pasukti į šalia esančią laisvą juostą.
  7. Geras vairuotojas nešiukšlins ir nemėtys nuorūkų pro langą. Tai ne tik gali išblaškyti kitus vairuotojus, bet ir teršia aplinką, bei niokoja šalies kelių vaizdą.
  8. Geras vairuotojas pastebėjęs kliūtį kelyje, sustos ją patraukti arba praneš apie tai policijai.

Minėtos taisyklės niekur neužrašytos. Jų laikymasis neprivalomas, o dėl jų nesilaikymo nebaudžiama. Visgi, jeigu jas atsiminsime ir laikysimės, mūsų keliai tikrai taps saugesni, o važiavimas - malonesnis.