Mėnesio tema: Motociklų sezonu prisiminkime saugumą

Mėnesio tema: Motociklų sezonu prisiminkime saugumą

Prasidėjus motociklų sezonui tiek automobilių vairuotojai, tiek motociklų vairuotojai turi laikytis visų įmanomų saugumo priemonių, kad būtų išvengiami nelaimingi atsitikimai. Deja, tačiau kiekvienas pavasaris būna pažymėtas nelaimingais nutikimais su motociklininkais, todėl ir motociklų, ir automobilių vairuotojams svarbu būti atidiems ir atsargiems. Šiame straipsnyje aptarsime kokias saugumo priemones turėtų atsiminti vairuotojai prasidėjus motociklų sezonui.

Privaloma laikytis KET

Motociklininkai saugūs gali būti tik laikydamiesi Kelių eismo taisyklių. Nors pavasaris jau įsibėgėjo, tačiau automobilių vairuotojams po šaltojo sezono reikia laiko tam, kad prisimintų, jog eisme dalyvauja ir kitos transporto priemonės. Motociklininkai visuomet privalo įsitikinti, ar yra matomi, ar kiti vairuotojai juos praleis. Tai itin svarbu, kai motociklas įvažiuoja iš šalutinio kelio į pagrindinį.

Problemų kyla ir dėl to, kad instruktoriai vis dar neįpratę būsimiems vairuotojams priminti, kad priešais gali atvažiuoti ne du, o tik vieną žibintą turinti transporto priemonė – motociklas.

Taip pat, važiuodami grupėmis motociklininkai ne visuomet teisingai užima pozicijas. Vienoje eismo juostoje važiuodami dviese lygiagrečiai arba išsidėstę šachmatine tvarka jie gali geriau užtikrinti savo pačių saugumą. Trumpesnė kolona taip pat mažiau trukdo kitiems eismo dalyviams.

Motociklai nelaikomi pavojingu

Viena pavojingiausių situacijų motociklininkams – posūkiai į kairę. Tai rizikinga tiek tuo atveju, kai suka motociklas, tiek jei suka automobilis. Užmiestyje tokios situacijos labai dažnai baigiasi skaudžiomis avarijomis, kuriose motociklininkai sunkiai sužeidžiami arba žūsta. Net neviršijant greičio smūgis į nejudantį metalo lydinių objektą žmogaus organizmui dažnai yra nepakeliamas. Automobilių vairuotojai motociklų nepastebi nebūtinai dėl to, kad jų nemato. Prie masyvesnių transporto priemonių įpratę smegenys motociklo tiesiog nelaiko rimtu pavojumi, todėl informacija apie jį nelaikoma prioritetine ir neatliekami tinkamu metu reikalingi veiksmai.

Gąsdina nardantys tarp juostų

Kalbant apie motociklininkus didžiausios problemos išlieka tos pačios – greičio viršijimas ir staigus manevravimas tarp eismo juostų. Motociklai žymiai greičiau įsibėgėja ir staigiau keičia kryptį, tačiau lakstymas tarp eismo juostų gąsdina automobilių vairuotojus. Jeigu motociklininkas laikosi taisyklių ir važiuoja, kaip visi – visiems nuo to geriau. Skaudžių avarijų išvengti galima tik tuomet, kai eismo dalyviai rūpinasi ne tik savo pačių, bet ir aplinkinių gerove. Motociklininkai yra labiau pažeidžiami nei automobilių vairuotojai, tačiau jiems tenkanti atsakomybė už veiksmus kelyje – tokia pati.

Ką reikėtų atminti vairuotojams?

Motociklininkams:

- Kelio danga yra šalta, ant jos yra daug dulkių ir smėlio, padangos nesušyla, taigi neskubėkite.

- Po žiemos sezono, prie motociklo keletą savaičių patartina šiek tiek priprasti, kadangi ilgą laiką nevažiavote.

- Automobilių vairuotojai jūsų senai jau nematė, įvertinkite tai, jų budrumas sumažėjęs.

Automobilių vairuotojams:

- Rodykite posūkius, taip motociklininkai žinos kur link gali judėti.

- Stebėkite veidrodėlius, taip pamatysite atvažiuojančius motociklus.

- Nesinaudokite vairuodami mobiliaisiais telefonais, nes juos naudodami jūs nematote kas vyksta.

- Kai sankryžoje matote tarp juostų važiuojantį motociklą - praleiskite. Jog sumažintumėte ryškų eismo kamščių skaičių. Taip pat, saulei kepinant,  automobilyje galite naudotis kondicionieriumi, motociklininkai verda apsauginiuose rūbuose.

Geriausias sprendimas yra suprasti vieni kitus kelyje, nes pagarba – geriausia dovana. Būkite atsargūs vairuotojai ir visada apsidairykite ar šalia nėra motociklo, kurį galėtumėte praleisti. O jei esate motociklininkai įsitikinkite, jog esate pastebimas ir laikotės saugaus greičio.