Nutirpęs sniegas keliuose atvėrė duobes

Nutirpęs sniegas keliuose atvėrė duobes

Po įtempto darbo žiemą AB „Kelių priežiūra“ mažina gausaus snygio ir stipraus šalčio padarinius – įsibėgėja išdaužų juodose dangose remontas. Nuo kovo pradžios užtaisyta per 6 535 m2 pavojingų išdaužų visoje Lietuvoje. Prašoma vairuotojų būti budriais ir apie pavojingas išdaužas ar kitas kliūtis, keliančias pavojų eismo saugumui, informuoti Eismo informacijos centrą telefono numeriu 1871.

„Dėl intensyvaus eismo asfaltas dėvisi, atsiranda maži įtrūkimai, į juos patenka vanduo, šaldamas jis plečiasi ir ardo asfaltbetonio dangą, formuodamas išdaužas, kurias pagal normatyvus privalome operatyviai užtaisyti“, – pasakoja AB „Kelių priežiūra“ atstovas Petras Džervus.

Asfalto dangoje atsiradusias pavojingas, t.y. didesnes nei 0.1 m3 ploto ir gilesnes nei 40 mm, išdaužas kelius prižiūrinti bendrovė yra įpareigota pašalinti per 24 val., tačiau dėl šį pavasarį ypatingos defektų dangose gausos ne visada spėjama darbus atlikti laiku.

„Kadangi po žiemos keliuose buvo gausu vandens ir šiuo metu naktimis vis dar vyrauja minusinė temperatūra, danga byra tiesiog akyse, todėl prioritetą skiriame pavojingoms išdaužoms. Tikros šilumos dar nesulaukėme, darbai tik įsibėgėja, ir, panašu, užtruks keletą mėnesių“, – sako P. Džervus.

AB „Kelių priežiūra“ siekia užtikrinti saugumą keliuose ir operatyviai sutvarkyti po žiemos atsivėrusias išdaužas, kad vairuotojai išvengtų nepatogumų, todėl prašo būti pilietiškais ir apie pavojingas duobes informuoti Eismo informacijos telefono numeriu 1871. Vairuotojų pranešimai padės greičiau reaguoti į susidariusias kliūtis ir operatyviau pašalinti eismo saugumui pavojingus defektus. Šiuo metu sudėtingiausios sąlygos vyrauja keliuose, kur sena, silpna ir nudėvėta kelio danga.