Rezervuotos automobiliams vietos. Kada jos tikrai rezervuotos, o kada tai - savivalė?

Policininkai ragina vairuotojus vadovautis paprastu prinicpu – ar ženklas, kurį matote ant važiuojamosios kelio dalies yra patvirtintas kelių eismo taisyklių, jeigu nėra, vadinasi tai yra asmens savivalė.

Beje, administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė Marija Kazanovič primena, kad 145-1 straipsnis skelbia, jog bet kokių reklaminių skydų, šūkių ar užrašų pastatymas arčiau kaip 150 metrų nuo važiuojamosios dalies, užtraukia baudą nuo dvidešimt aštuonių iki dviejų šimtų aštuoniasdešimt devynių eurų.

Taigi logika paprasta – jeigu kažkoks užrašas, kurį pastatęs asmuo įsivaizduoja, kad yra kelio ženklas, nesuderintas su policija toks ženklas traktuojamas kaip šūkis, reklaminis skydas, ar tiesiog žinutė, kuri negali būti arčiau kaip 150 metrų nuo važiuojamosios dalies, priešingu atveju už tokią savivalę laukia atsakomybė.

Ne vienas vairuotojas, ypač atvažiavęs į didmiestį ar gyvenantis jame, susidūrė su automobiliams rezervuotomis vietomis. Dažnai tokios vietos būna rezervuotos kokių nors įstaigų darbuotojams, klientams, ir pan. Tačiau ar visada tokios rezervacijos vietos yra legalios, o kuriais atvėjais tai tikrų tikriausia savivalė?

„Rezervuota soliariumo klientams“ arba „Tik kavinės klientų transportui“. Tikriausiai ne vienas esame susidūrę su tokiomis lentelėmis, skelbiančiomis apie specialias privilegijas vienos ar kitos įstaigos klientams ar darbuotojams.

Autorius: DAINIUS CUBERA

Saugaus eismo specialistas, vairavimo instruktorius, lenktynininkas Artūras Pakėnas teigia, kad visos rezervuojamos vietos turi būti suderintos su miesto savivaldybe, kurioje norima įrengti rezervuojamą vietą: „Principas toks pats, kaip leidimas statyti automobilį kokioje nors iš stovėjimo zonų, kuri yra apmokestinta – mokamas mėnesinis mokestis už automobilio stovėjimą tam tikroje vietoje“ – teigia pašnekovas.

„Taip pat ir su norima rezervuoti vieta kitiems asmenims – reikia suderinus su savivaldybe mokėti tam tikrą mokestį“ – priduria A. Pakėnas.

Taip pat įmonės, kurios nori rezervuoti vietą savo klientams, turi atitinkamai paženklinti rezervuojamą vietą – neužtenka susimeistrauti metalinę plokštelę su P raide. Vieta, kuri yra rezervuojama, turi būti paženklinta susiekimo ministerijos nustatytu KET ženklu.

„Dažnai savivaliaujantys žmonės netgi įsigudrina žymėti šaligatvio bordiūrą geltona spalva, nudažo jį visą geltonai ir įsivaizduoja, kad tai yra legaliai pažymėta rezervacijos vieta, nors net nežino, kad legaliai žymimų bordiūrų geltonai dažytina vieta yra tik viršus, o ne visas bordiūras“ – pastebi A. Pakėnas.

Beje, tokie bordiūrai taip pat turi būti derinami su KET ženklu P ir „Rezervuota“, kitu atvėju tai paprasčiausia savivalė ir neteisėtas elgesys.

Tad kitą kartą, kai sustoję „rezervuotoje“ vietoje gausite pylos nuo savivininko, galite arba nekreipti dėmesio, arba pranešti policijai apie tokią savivalę.