Specialistų patarimai, kaip paruošti automobilį pavasariui

 Nors šios žiemos keliai nebuvo druskingi ir nepadarė tiek daug žalos, tačiau automobiliui, pavasarį reikia generalinio tvarkymo.

Profilaktika

Atėjus pavasariui, pasibaigus kelių barstymui druskomis, pirmasis dalykas, ką turėtų atlikti kiekvienas vairuotojas, tai visus įmanomus išorės valymus darbus: kėbulo plovimą nuo druskų, dugno plovimą, variklio skyriaus plovimą.

Taip pat, šiltas metų laikas parodo bėdas, kurios buvo padarytos šaltuoju metu, bet buvo nepastebėtos ar tiesiog jų sprendimas nukeltas pavasariui. Stovėjimo stabdžio remontas, žarnelių sutrūkinėjimai, kėbulo darbai, sugadinti ratlankiai ir pan.

Padangos

Vienas svarbiausių pavasario darbų turintiems automobilį – padangų pasikeitimas. Jeigu ketinate naudoti jau dėvėtas padangas iš praeito sezono, atidžiai apžiūrėkite, ar jose neatsirado sutrūkinėjimų, gumbų. Pasikeitus padangas rekomenduoja atlikti ratų geometriją, kuri pakinta keičiant padangas ar sumontavus

Pavasariniai keliai

  • Pavasarį vairuotojų kelyje tyko atsiveriančios duobės. Tai labai pavojinga, nes galima lengvai pramušti padangą.
  • Pavasarį padaugėja ir kelio remonto darbų, todėl vairuotojams reikia sumažinti greitį ir padidinti dėmesį laiku pastebėti remonto vietas ir tinkamai jas pravažiuoti.
  • Kita problema, tai padidėjęs greitis. Ne tik KET leidžia greičiau važiuoti magistralėmis, bet ir patys vairuotojai, stipriau paspaudžia akseleratorių.
  • Pavasarį gatvėse padaugėja dviratininkų ir elektrinių paspirtukų vairuotojų. Ne visi jie gerai žino KET ir tuo labiau jų tinkamai laikosi.
  • Ne mažiau pavojų pavasarį kelia ir žvėrys užmiesčio keliuose. Kelio ženklais, įspėjančiais apie galimus žvėris keliuose, pažymėtose zonose, derėtų važiuoti kiek lėčiau.

Skaitykite daugiau (15min.lt)