B kategorijos turėtojai nuo rugpjūčio 1-osios gali pradėti lengvojo motociklo praktinį mokymą

B kategorijos turėtojai nuo rugpjūčio 1-osios gali pradėti lengvojo motociklo praktinį mokymą Pexels.com

Balandžio pabaigoje Seimas priėmė įstatymo pataisas, pagal kurias B kategorijos turėtojai nuo rugpjūčio 1-osios gali pradėti lengvojo motociklo praktinį mokymą.

Naujoji tvarka įsigalioja rugpjūčio 1-ąją dieną. Tai reiškia, kad nuo šiandien automobilių vairuotojai gali kreiptis į vairavimo mokyklas, norėdami pradėti privalomąjį kursą. 

Paraiškas vairavimo mokykloms, norėdami pradėti ir baigti privalomąjį kursą, teikti gali ne jaunesni kaip 24 metų asmenys, turintys B kategorijos vairuotojo pažymėjimą ir įgiję 2 metų vairavimo patirtį

Lietuvos transporto saugos administracija nurodė, kad praktinio A1 kategorijos vairavimo kursą vairavimo mokyklose sudarys 6 valandų mokymasis vairavimo mokymo aikštelėje realiomis eismo sąlygomis, o paskutinė – 6-oji – valanda bus filmuojama.

Žmogus, kuris įveikė mokymo kursą, turės su tai įrodančiu dokumentu kreiptis į „Regitrą“, kur bus pakeičiamas vairuotojo pažymėjimas, įrašant kodą, suteikiantį teisę valdyti lengvąjį motociklą, kurio variklio darbinis tūris yra didesnis kaip 50 kub. cm, bet ne didesnis kaip 125 kub. cm, galia neviršija 11 kW, o galios ir svorio santykis ne didesnis kaip 0,1 kW/kg.