Motociklus, turintiems B kategoriją, siūloma leisti vairuoti po 5 valandų praktinio kurso

Motociklus, turintiems B kategoriją, siūloma leisti vairuoti po 5 valandų praktinio kurso Pexels.com

Kiek anksčiau šiais metais Seimas apsisprendė nuo rugpjūčio 1-osios dienos motociklus turintiems B kategoriją leisti vairuoti po 5 valandų praktinio kurso.

Remiantis priimtu įstatymu, ne jaunesniems kaip 24 metų asmenims, turintiems ne mažesnį kaip 2 metų B kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą ir baigusiems A1 kategorijos transporto priemonių praktinio vairavimo mokymą (3-5 valandų), bus suteikiama teisė Lietuvoje vairuoti lengvuosius motociklus.

Šiandien Lietuvos transporto saugos administracija paskelbė siūlanti leisti sėsti prie lengvojo motociklo vairo išėjus ne trumpesnį kaip 5 valandų praktinį vairavimo kursą.

Įprastai A1 kategorijos privalomo praktinio vairavimo kursą sudaro 10  valandų. Įvertinus tai, kad ant lengvųjų motociklų sėstų asmenys būdami 24 metų amžiaus ir jau turintys 2 metų B kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą, t. y. turintys pakankamą supratimą, kaip vyksta realus transporto priemonių eismas, siūloma praktinį vairavimo mokymo kursą sutrumpinti iki 5 valandų. Kursą sudarytų 4 val. mokymas aikštelėje ir realiomis eismo sąlygomis ir 1 val. – galutinei praktinio vairavimo įskaitai.

Tik išlaikęs galutinę įskaitą vairavimo mokykloje žmogus galės kreiptis į VĮ „Regitra“ dėl teisės vairuoti A1 kategorijos transporto priemonę suteikimo.  

Taip pat siūloma vairavimo mokykloje filmuoti galutinę įskaitą. Tas pabrėžta vairuotojų mokymo tvarkos aprašo projekte. Taip siekiama užtikriti, kad asmenys prieš praktinio vairavimo įskaitą realiai ir atsakingai įvertins savo gebėjimus vairuoti A1 kategorijos transporto priemones, taipogi įtvirtinti galimybę nustatyti tiesą ginčo atveju.