Share

Vairavimo mokyklos: pasirinkti ne taip jau ir lengva

Gyvenantys mažesniuose miestuose dažniausiai jau seniai žino kokią vairavimo mokyklą pasirinks, kadangi jų pasirinkimas labai ribotas, tačiau tie, kurie gyvena didmiestyje turi didelę pasirinkimo laisvę ir tai ne visuomet yra gerai.

Pirmiausiai, nevertėtų rinktis mokyklos vien dėl to, jog ji yra patogioje Jums vietoje, pavyzdžiui, prie pat namų ar darbovietės. Tai gali būti vienas iš vertinimo kriterijų, tačiau tikrai ne pagrindinis. Be to, pačios populiariausios, savo vardą per ilgametę patirtį užsirekomendavę ir dėka gerų atsiliepimų daug klientų pritraukę vairavimo mokyklos neretai turi net kelis padalinius.

Vairavimo mokyklos transporto priemonių parkas yra gana svarbus. Siekiant ne tik įgyti būtinųjų žinių, bet ir kuo paprasčiau išlaikyti vairavimo egzaminą labai pravartu kuomet vairavimo mokykloje naudojamos panašios transporto priemonės kaip ir Regitroje. Net jei modelis ir ne visai toks, svarbu, kad automobilis būtų pakankamai naujas, techniškai tvarkingas. Priprasti vairuoti techniškai netvarkingą automobilį tikrai bloga vairavimo karjeros pradžia. Pamatę vairavimo mokyklos turimus automobilius galite susidaryti įspūdį ir jei tai ne vienintelė Jums tinkama vairavimo mokykla apeikite ratu tą, kuri mokinius ruošia senesniais nei 10 ar net 15 metų automobiliais.

Instruktorių patirtis ir netgi charakterio bruožai – dar vienas svarbus pasirinkimo kriterijus. Patyrę instruktoriai didelis privalumas, todėl pasidomėkite, kas mokins Jus vairuoti, kas dėstys teorinę medžiagą. Tuo tarpu charakteris, net jei pradžioje ir atrodo nesvarbus, yra labai svarbus. Deja, tai patikrinti labai sunku ir gelbsti tik jau besimokiusiųjų patirtis bei atsiliepimai. Labai sunku mokytis vairuoti ir susikaupti kuomet dėl menkiausios klaidos girdimi įžeidimai ar visuomet kalbama pakeltu tonu – taip, tokių instruktorių vis dar yra.

Rinkdamiesi vairavimo mokyklą įvertinkite ir dar vieną svarbų reitingą – kiek tos mokyklos mokinių egzaminą išlaiko iš pirmo karto. Tiesa, ši statistika ne visuomet lengvai prieinama, tačiau pasiteiraukite Jus sudominusios vairavimo mokyklos – jei jos rezultatai geri, ji turėtų pasistengti Jums juos parodyti. Kuo procentas didesnis, tuo, tikėtina, geriau ruošiami būsimi vairuotojai.

Vairavimo mokyklos pasirinkimas – ne ką mažesnis iššūkis nei pats mokymosi procesas, tačiau tinkamai pasirinkus didėja šansas, jog mokytis bus lengviau, o egzamino laikymas nekels didelio streso ir rūpesčių.