„Žali“ numeriai saugo pažeidėjus – nubausti negali net policija

 Lietuvos kelių policijos tarnybos (LKPT) Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus vyriausiasis specialistas Antanas Serapinas teigia, kad visiškai nesvarbu, jog diplomatinėms reikmėms naudojami automobiliai pažymėti išskirtiniais valstybiniais numeriais – jų vairuotojai privalo laikytis Lietuvos teritorijoje galiojančių KET.

Tą nurodo ir 1961 m. pasirašyta Vienos konvencija. „Vadovaujantis 1961 metų Vienos konvencijos dėl diplomatinių santykių 41 straipsniu, neapribojant jų privilegijų ir imunitetų visi asmenys, kurie naudojasi tokiomis privilegijomis ir imunitetais, privalo gerbti priimančiosios valstybės įstatymus ir kitus teisės aktus“.

Anot pareigūno, jeigu pastebima, kad KET pažeidimą atlieka automobilio, pažymėto diplomatiniais numeriais, vairuotojas, galima įprasta tvarka pranešti policijos pareigūnams.

Tačiau problema kyla jeigu, pavyzdžiui, už diplomatiniais numeriais pažymėto automobilio vairo sėdi neblaivus, teisės vairuoti neturintis ar chuliganišką elgesį gatvėje demonstravęs asmuo. Dažniausiai prieš tokį asmenį pareigūnai yra bejėgiai, nes toks asmuo turi teisinį imunitetą. Tokį patį pažeidimą padaręs kita vairuotojas sulauktų rimtų pasekmių ir galėtų sėsti į kalėjimą, prarasti teisę vairuoti.

Jeigu nustatoma, kad transporto priemonės vairuotojas turi imunitetą, policija negali apriboti tokio vairuotojo judėjimo laisvės, negali jo patraukti administracinėn atsakomybėn. Policija apie diplomato padarytą teisės pažeidimą informuoja Užsienio reikalų ministeriją.

 

Skaitykite daugiau (delfi.lt)