Mėnesio tema: Dažniausiai atliekamos klaidos praktinio vairavimo metu Vilniuje

Mėnesio tema: Dažniausiai atliekamos klaidos praktinio vairavimo metu Vilniuje

Nauji vairuotojai neretai nerimauja dėl artėjančio vairavimo egzamino - kokiu maršrutu teks važiuoti, kaip kiti vairuotojai elgsis kelyje, kokio klausimo egzaminuotojas jo paklaus. Iš tiesų, viena iš pagrindinių mokinių baimių yra ta, jog jie nežino, ko tikėtis. Šiandien apklausėme Artūrą Pakėną, Amplius LT vairavimo mokyklos instruktorių, kuris pataria kaip tinkamai pasiruošti egzaminui Vilniuje, papasakoja kokios dažniausiai daromos mokinių klaidos, į ką derėtų atkreipti dėmesį ir kaip nustoti nerimauti.

Automobilio parkavimas

Pastatyti automobilį į stovėjimo vietą tenka bet kuriam vairuotojui, to neišvengsime. Norint atlikti tikslingai parkavimą su kiek įmanoma mažiau pasitaisymų, reikia turėti ne tik teorines žinias, bet suteikti galimybę kuo daugiau kartų atlikti tą patį manevrą. Kaip išmokyti mokinį taisyklingai statyti automobilį, instruktorius teigia, jog tai yra labai individualu ir priklauso nuo kiekvieno mokinio savybių. Bet aišku viena - teorija derinama su praktika. Norint, kad mokinys suprastų kaip daryti, jis turi pirmiausia suprasti  daryti. Svarbu dažnai praktikuotis ir tam tinka bet kurio prekybo centro stovėjimo aikštelė ar nuošalesnės gatvės.

Dažniausiai pasitaikančios klaidos

Amplius LT instruktorius dalinasi klaidomis, kurias atlieka nauji vairuotojai:

  • Nesidairymas,
  • Greičio ženklų nematymas,
  • Avarinių situacijų sudarymas išvažiuojant iš šalutinio kelio,
  • Posūkių nerodymas,
  • Netinkamas pavaros pasirinkimas,
  • Rikiuojantis,
  • Greitėjimo juostos.

Kelio ženklai, kuriuos neretai sumaišo vairuotojai

Artūras Pakėnas dalinasi patirtimi „Mokiniai sunkiai pastebi kelio ženklus, dažniausiai jei pastebi ženklą tuomet nepastebi ten būnančių papildomų lentelių“. Taip pat, jis išskiria šiuos kelio ženklus:

  • važiuoti tiesiai maišomas su 503. vienpusis eismas;
  • važiuoti į dešinę su 505. įvažiavimas į vienpusį eismą;
  • važiuoti į kairę su 506. įvažiavimas į vienpusį eismą.
  • Nepastebi arba sumaišo 332. sustoti draudžiama su 333. stovėti draudžiama.

Psichologinis pasiruošimas

A. Pakėnas teigia, jog „Be psichologinio pasiruošimo iš vis neįmanomas šiuolaikinis vairavimo mokymas. Pastoviai mokome kaip kontroliuoti emocijas - to reikia ne tik egzamino metu, bet ir sunkesnėse situacijose pamokų metu.“

Mokinių klaidos, kuriuos vairavimo mokė tėvai

Nors ir labai gerai, kai tėvai padeda savo vaikams mokytis vairuoti ir suteikia galimybes daugiau pasipraktikuoti skirtinguose keliuose ir situacijose. Tačiau neretai tėvai perduoda ne tik gerus vairavimo įgūdžius, bet ir tokius, kurie naujam vairuotojui gali labai sutrukdyti greičiau išsilaikyti praktinį vairavimo egzaminą. Specialistas dalinasi pastebėjimais, jog neretai tėvai neteisingai moko jungti pavaras arba klaidinga pajudėjimo iš vietos technika. Taip pat, nekreipia dėmesio, kad būsimas vairuotojas visai nesidairo kelyje.

Dažniausios klaidos kelyje ką tik išlaikius vairavimo egzaminą

Amplius LT instruktorius dalinasi patirtimi: „Deja dalis vairuotojų paruošiami tik egzaminui ir nebeišlaiko kito egzamino, kuris vadinasi "Savarankškas vairavimas". T.y. kai tenka važiuoti gatvėmis jau vieniems, tai pasipila klaidos - nes aplinka bando "paprotinti" - tai ką išmokai tai tik egzaminui, o dabar reikia važiuoti "kaip gyvenime" - ir tai didžiausia klaida, kai nesuprantama, kad Regitros reikalavimai yra teisingi. Be to, silpnas pasiruošimas lemia tai, kad nemažai mokinių taip ir nesugeba pradėti vairuoti savarankiškai, kai šalia niekas nesėdi.“

Artūro Pakėno patarimas visiems naujiems vairuotojams

Vairavimas nėra paprastas dalykas, kaip kartais bando nupasakoti jau turintys vairuotojo pažymėjimą, - jei tai būtų lengva, tai išlaikymo procentas butu ne 40% (praktikos) ir 50 % (teorijos). Todėl atsakingai rinkitės instruktorius. Geras ne tas, kuris pigesnis ar pas kurį patogiau nuvažiuoti (arčiau namų ar mokyklos), o tas, kurio reputacija geresnė. Nes blogas instruktorius tik sugaišins jūsų laiką nieko neišmokęs.

Su Amplius LT instruktoriumi, Artūru Pakėnu apžvelgėme pagrindines klaidas ir sunkumus, su kuriais susiduria būsimi vairuotojai Vilniuje. Jeigu Jūs planuojate laikyti praktikos egzaminą, tai, pirmiausia, atsipalaiduokite, nusiraminkite, nepamirškite stebėti ženklų, tikrinkite automobilio veidrodėlius, stebėkite veiksmą ir viskas bus gerai. Nepamirškite, jog reikia pasiruošti savarankiškam vairavimui kelyje, o ne tik egzaminui Regitroje ir jei jaučiatės už vairo netvirtai, tuomet reikėtų nedvejojant pasiimti papildomų vairavimo pamokų.