Share

KET žinojimas labai svarbu

Kelių eismo taisyklių žinojimas – tai raktas į Jūsų saugumą. Daug kas atrodo akivaizdu, savaime suprantama, tačiau ne visiems ir ne visada, o pasikeitus kai kurioms taisyklėms ir neatnaujinus savo žinių galima patekti į nemalonias situacijas, sukelti pavojų sau ar kitiems eismo dalyviams, nepriklausomai nuo to, kokią transporto priemonę vairuojate: lengvąjį automobilį, vilkiką, dviratį ar netgi einate pėsčiomis.

Pačios kelių eismo taisyklės yra atnaujinamos gana dažnai, kas kelerius metus pasitaiko didesnių naujienų, kurios daro įtaką eismo saugumui. Pavyzdžiui, visai neseniai buvo pakeista sankryžų, kuriose yra įrengta žalia papildoma rodyklė posūkiui į dešinę, įveikimo tvarka. To nežinantys ir nepaisantys gali netgi prarasti vairuotojo pažymėjimą, tačiau ši taisyklė sukurta ne tam, kad sumažinti vairuotojų skaičių ar papildyti biudžetą baudomis, bet tam, kad padidinti saugumą sankryžose, apsaugoti pėsčiuosius – ko gero esate ne kartą pastebėję, kaip sukantys į dešinę nepastebi pėsčiųjų, ypač įžengiančių į sankryžą iš dešinės kelio pusės, mat dauguma vairuotoju „gaudo progą“ ir stebi transporto srautą iš kairės.

Tokie pakeitimai – smulkmena. Štai dviratininkai, kuriems vairuotojo pažymėjimai nėra būtini, masiškai nepaiso dabar jau aiškiai apibrėžtos taisyklės – per pėsčiųjų perėją važiuoti dviračiu draudžiama. Ši taisyklė skirta tam, kad greitai važiuojantis dviratininkas netaptų staigia kliūtimi vairuotojams. Kaip bebūtų, net ir važiuojant ganėtinai nedideliu greičiu „iš niekur“ išlindusį dviratininką pastebėti tikrai sunku – tą supranta ir specialistai, kurių tyrimai padeda tobulinti kelių eismo taisykles, įskaitant ir šį punktą.

Kadangi kelių eismo taisyklės nuolat kinta, nesiūlome Jums kas kartą bėgti į knygyną ir įsigyti spausdintą leidimą – visa informacija kur kas operatyviau atsiranda internete, čia ji lengviau pataisoma, jei pastebimas koks neatitikimas, o taip pat, nereikia nieko pirkti!

Reguliariai atnaujindami savo kelių eismo taisyklių žinias galėsite lengviau išvengti nesusipratimų, išvengsite netikėtų baudų dėl nežinojimo (atminkite, kad nežinojimas nėra pasiteisinimas), apsisaugosite nuo įvairių avarinių situacijų. Kuo daugiau KET išmanančių žmonių keliuose – tuo saugesnis eismas mūsų šalies keliuose, tad pradėkite nuo savęs kuo greičiau!